top of page

7 pravd, které Ti zjednoduší život

Situace a chvíle, které Tě rozčilují, o kterých se Ti nechce mluvit nebo jsi z nich nesvý. Postav se jim čelem a připrav se na ně.


Sedm pravd

1. Svého štěstí strůjce

Nikdo jiný Tě nezachrání před Tvým vlastním životem a je tedy na Tobě, jak se mu postavíš, zda zůstaneš na místě a budeš čekat na prince/princeznu na bílém koni a na vysvobození nebo se zkrátka zvedneš z gauče a začneš se sebou něco dělat. Neustálé stěžování si: "Nemám tohle a tamto až přijde tohle budu šťastný…" To není pravda! Každý z nás je neobyčejná a úžasná bytost plná síly a je schopna udělat cokoliv si zamane! Do toho! Teď je ta nejlepší chvíle.

2. Důležité jsou činy nikoli myšlenky

Myšlení je dobrá věc, ale přemýšlet a nic nedělat je k ničemu. Jako kdybys nic neudělal. Mezi myšlenky se počítá i o těchto věcech, které chceš, jen neustále dokola mluvit, ale nic pro ně neudělat. Přiznej si to, kdo to občas nedělá! To samé platí i o okolí, nustále sliby, ale skutek utek? Ukazuje Ti jasnou odpověď. Na Tobě je, jak s ní naložíš.

3. Sebelítost

Nemůžu jít cvičit, protože nemám dost peněz, ale nejsem se sebou spokojený! Ach to je takové trochu klišé že? Co takhle jít se projít? Protáhnout se na lavičce u hřiště a lehy a sedy můžeš dělat klidně v parku, když venčíš psa nebo doma u Tvého oblíbeného seriálu! Ještě nějaké další výmluvy? Nevymlouvej se a neomlouvej sebe sama. Tím nikdo nikdy ničeho nedosáhl. Máš na to!

4. Pracuj na sobě

Je sice pravda, že kdo nic nedělá, nic nezkazí, ale taky nic nezíská. Pracovat na sobě je samo o sobě ta největší výzva jaká existuje a to nejde jen o fyzickou stránku i o ty ostatní. Máš dvě možnosti buď se do konce života litovat anebo si vzít od života všechno hned. Svět Ti není vůbec nic dlužen a to platí i naopak. Co ty na to??

5. Není možné zavděčit se všem

Už v dětství Ti říkali: "Nedělej to, to se pro holčičku/kluka nesluší nebo tohle by hodný kluk/hodná holka nedělal". Dost těžké oponovat, když vlastně nevíš, co to znamená. V dospělosti to není o moc jednodušší, protože vždycky se najde někdo, kdo Tě kritizuje, ale jediný soudce, který se může kritizovat, jsi Ty sám. K životu to patří a měl by ses na to připravit a můžeš to tisíckrát myslet dobře, ale vždy se najde nějaký ten "rýpal", který na Tvém životě vidí něco, co stojí za kritiku. Nenech se… Tvůj život, Tvá volba. Ať si každý myslí své.

6. Já, já jen já

Každý (i ten, kdo to nepřizná) je zaujat svým vlastním názorem a vyvyšujete ho nad všechny ostatní názory. Lidé mají ve zvyku přijímat tolik, kolik jim vzít dovolíš. I ten nejlepší vedoucí Ti toho může v práci naložit moc, než co je v Tvých silách. Důležité je, naučit se říkat "NE!". - To totiž silní lidé dělají, stanovují si jasné hranice a krajní meze. Nakládat si na ramena víc, než co sám zvládneš, je možné snášet po určitou dobu, pak na to doplatíš. Nemusíš říkat ne na všechno, jen když máš pocit, že už je to neúnosné, anebo prostě nechceš. Občas Ti slovo ne pomůže vidět svět v jiném světle. Ujasni si, co je pro Tebe opravdu důležité, bude to o mnoho snazší.

7. Nechce Ti odpovědět

Nejspíš Ti zase neodpověděl a a to i v případě otazníku ve větě. Je to už pěkných pár hodin nebo dnů, ale odpověď stále žádná. Ty stále ještě čekáš na odpověď? Všeobecně platí že: Nikdo není natolik zaneprázdněn, aby Ti nemohl odpovědět. V dnešní době chytrých mobilů a facebooku, kdy vidíš u každé zprávy "přečteno" nebo "zobrazeno v", je asi na místě otázka má k tomu opravdu vážný důvod? Třeba je v práci a mobil má ve skříňce, ale to určitě o polední pauze napraví a odpoví ne?? Pokud neodpoví, znamená to, že zkrátka nechce odpovědět a je na Tobě, jak s tím naložíš. Buď dotyčného člověka budeš neustále omlouvat a namlouvat si, že určitě odpoví, anebo budeš věnovat pozornost lidem a situacím, od kterých se Ti pozornosti dostane a kteří si ji budou vážit.

11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page