top of page

Kde se vzala laskavá jóga?

Zkušenosti, které se mi podařilo získat: Jóga, práce s reiki, SRT, práce s drahými kameny, práce s čakrami a knihami mě vedly stále dál a hlouběji k mému vnitřnímu já. Začínala jsem jako malá holčička v roce 1997 s dvěma culíky v družině, kde mě a několik dalších dětí učila jógu paní vychovatelka. Vzpomínám si na pět tibeťanů, pozdravy slunci a šťastné dítě, do dnes...

laskava joga titulka hlavní.jpg
DSC_3271C kopie.jpeg

Pojďme si spolu zacvičit

Nově si se mnou můžeš zacvičit v novém studiu v Dejvicích - Hela Yoga

Středa

12:15 -13:15

Pátek

7:00 - 8:00 Laskavá hatha jóga

18:00 - 19:10 Čakra jóga

19:30 - 19:45 Meditace

Workshop - zaměřený na čakry

24. 3. 2024 - 14:00 - 17:00

S čím Ti jóga pomůže a trocha historie

Zmíňky o józe sahají až do 900 až 500 let před naším letopočtem. Kdy se jedná spíše o uctívání a meditaci. Jóga je tedy již několika staletími prověřený  a fungující systém, který se postupně rozšířil do celého světa nevídanou rychlostí.

 

Jóga není jen pouhým cvičením. Je všeobecně známo, že ti kdo se jí věnují, jde především o stav mysli. Jóga je naukou jak najít vnitřní klid, ukoidnit myšlenky a získat a posílit koncentraci. Díky všem těmto vlastnostem má mnohem větší účinky než jakékoliv jiné cvičení.

Určitě si od pojmem jóga představíš cvičení nebo lekci v podobě meditace v netradičních pozicích. Jen pár lidí ale ví, že jóga je velmi dobře promyšlený systém, který se zkládá z osmi pilířů. Tyto pilíře nemají za úkol jen protažení a zesílení těla, ale především nalezení vztahu k sobě a okolnímu světu a samozřejmě nalezení osvícení.

Harmonie, klid, rovnováha, laskavost, pokora, sjednocení, kontrola nad myšlenkami, to vše je jóga a ještě mnohem více. V poslední době je velmi rozšířená a také oblíbená. Zahrnuje v sobě nejen praxi, ale i určitou filosofii nebo životní styl. 

 

Obsahuje v sobě několik témat, které se dále rozvětvují na různé cesty a směry, které mají stejný cíl - poznat sebe sama.
 

Jak začal příběh laskavé jógy

Zkušenosti, které se mi podařilo získat: Jóga, práce s reiki, SRT, práce s drahými kameny, práce s čakrami a knihami mě vedly stále dál a hlouběji k mému vnitřnímu já. Začínala jsem jako malá holčička v roce 1997 s dvěma culíky v družině, kde mě a několik dalších dětí učila jógu paní vychovatelka. Vzpomínám si na pět tibeťanů, pozdravy slunci a šťastné dítě, do dnes.

V průběhu let jsem cvičila sama doma. Párkrát ze zvědavosti podle videí nebo knih, které jsem nastřádala. V roce 2018 se moje touha po józe zvětšila tak, že jsem 4-5 x týdně docházela do Domu jógy, kde jsem si vždycky přála učit. Náhoda mě přivedla ke kurzu právě tam, byl to intenzivní prázdninový kurz jógy. 

Skvěle mě nastartoval, až mě v práci mnohdy nepoznávali. Poznala jsem se tam s lektorkou, která mi několikrát oslovila s tím, že by ze mě byl skvělý lektor a tím také zasela semínko. Od té doby jsem toužila po lektorském kurzu a byla jsem rozhodnutá udělat vše pro to, abych jej mohla absolvovat. Vesmír mi to splnil.

Lektorský kurz jsem absolvovala v roce 2021 ve skvělém kolektivu, kde se ze všech účastníků stala jedna velká rodina. Sdílení zkušeností a myšlenek bylo nekonečné. O energii ani nemluvě. Jsem vděčná, že jsem byla právě tam. Díky tomu, co jsem se tam naučila, jsem nasála energii jógy, meditací a dalších zkušeností. Tím, jak pomohla mně, jsem se rozhodla, ji předávat dál tak, aby pomáhala ostatním. A i já se neustále učím a hledám nové a zajímavé způsoby výuky a zdokonalování. Proto vím, že nic není nemožné.

V tuto chvíli se primárně věnuji Hatha józe, čakrové józe, office józe a řízeným meditacím.

Těším se na Tebe na lekcích.

 

Namaste.

Laskavá poselství

Jakou jógu si se mnou můžeš zacvičit

individuální jóga titulka.jpg

Individuální jóga

Jak už název napovídá, jde o lekce jógy face to face. Individuální přístup uzpůsobený Tvým zkušenostem a aktuální praxi. Věnuji se Ti a učím Tě pozice prostřednictvím jednotlivých lekcí. Můžeme se buď zaměřit na nějaký problém: třeba bolavá záda, nebo pozici, která Ti aktuálně nejde.

Věnovat se můžeme i ucelenějším lekcím nebo obecnějším, kdy si každou lekci projdeme určité téma. Je to dost individuální, protože každý je vyjímečný a očekává od lekcí něco jiného. Je za tím mnoho dřiny a hlavně jistá pravidelnost a samo praktikování v pohodlí domova. To co Ti vyhovuje vymyslíme společně při první lekci a pak plynule pokračujeme v praxi a společné cestě.

Nevadí ani to, že o józe nic nevíš nebo naopak už máš něco zažito, budeme pokračovat tam, kde to bude potřeba a přizpůsobíme to Tvým možnostem a hlavně aktuálnímu naladění.

Kamarádská jóga

Každý je neopakovatelný a dokonalý ve své podstatě. A já plně respektuji, že jsou lidé, kteří nemají rádi veřejné lekce ve studiích nebo se zkrátka necítí na cvičení před více (cizími) lidmi. A individuální lekce jim přijde zase tak nějak moc osobní a jsou raději ve společnosti s někým, koho znají.

Tyto lekce jsou určeny komukoli, kdo by se chtěl seznámit a poznat, jaké moje lekce jsou a pak třeba časem přejít na individuální lekce nebo ucelený kurz. Nebo se zkrátka zatím nemůžeš rozhodnout, co je pro Tebe nejlepší, ale víš, že to zkusit chceš.

Nebo se Ti nechce samotnému? Tak vezmi mamku, strejdu, sestru nebo kohokoli, koho chceš rezervujte si lekci a přijďte společně. 

Kopie návrhu venku (4).jpg
Meditace titulka.jpg

Řízená meditace

Pokud se někdy ztrácíš v myšlenkách a neumíš je ukočírovat a Tvá meditace se Ti zdá mdlá nebo Tvá mysl skáče z místa na místo, je pro Tebe vedená / řízená meditace to pravé. Existuje velké mnoho druhů meditací, některé znáte z lekcí, jiné z internetu a pak tu jsou mé vlastní.

Ráda vyprávím příběhy a tvořím tady a teď dle aktuální situace. Popouštím uzdu fantazii a jakmile zavřeš oči všechno to uvidíš a hlavně prožiješ. Vydej se se mnou na cestu meditací. Ať už se nadchneš pro jakýkoli druh meditace, můžeš si být jist, že příběh prožiješ a vychutnáš do syta.

Meditace je každá jiná a má svůj příběh... Jaký bude ten Tvůj?

Další typy jógy

kurzy jogy.jpg

Kurzy jógy

V kurzech jde vždy o blok uceleného tématu, kdy je nastavena osnova lekcí, které na sebe vzájemně navazují a následují po sobě. Vytváří tak společně jedinečný příběh a příběhovou linku, která Tě okouzlí. Výhodou je ucelenost a také, že máš jasně dáno co se bude dít.

Lekce jsou vždy uzpůsobeny na míru, stejně jako domluva jednotlivých hodin kurzů. Vždy se objeví i nějaká teorie a materiály pro Tebe, které je možné později využít k osobní praxi.

Office joga

Office jóga

Pro kancelářskou partu nabízím lekce office jógy ať už praktikování na podložce ve skupině nebo jen tak od stolu. Pod záštitou Jóga studia na Letné jsem absolvovala speciální kurz zaměřený na osoby v kanceláři.

Ať už Tě trápí bolavá záda, karpály nebo bolesti za krkem, vyřešíme je prostřednictvím klidné a jemné office jógy právě u Tebe ve firmě. Osvěžíš tak ducha i mysl a budeš se zase více těšit do práce. Ráda za vámi přijedu a vše probereme splečně.

čakrová joga.jpg

Čakrová jóga

Pokud jsi nikdy necvičil nebo naopak cvičíš a cítítš, že chceš prozkoumat hlubší význam a propojení asán a čaker je pro Tebe čakrová jóga jako stvořená. Protáhneš celé tělo a osvěžíš si jednotlivé asany. V případě čaker jde především o to uvědomit si jednotlivé čakry a jak jimi proudí energie, díky správně nastaveným asanám.

 

Časově je možné den i hodinu každý týden přizpůsobit přesně na míru Tvým časovým možnostem.

bottom of page