top of page

Úplňky v roce 2023

Aktualizováno: 27. 12. 2023

Každý úplněk má svůj vlastní příběh a má nějakou historii. Každý z nich Tě nějak ovlivňuje. Pojďme si povědět něco o každém z nich. Zde e-shopu najdeš ochranné šperky, které Tě ochrání před negativními účinky nejen magických úplňků.Lednový úplněk 7. 1. 2023 v 0 hodin a 7 minut

Jmenuje se vlčí a je ve znamení Raka. Historie pochází až z dob indiánů, kteří mu říkali právě vlčí, protože v této době ještě bývala zima, často i hodně sněhu a vlčí smečky hladově vyly kolem indiánských vesnic. Věnuj zvýšenou pozornost žaludku, sliznici, prsům, děloze a vaječníkům. Tento úplněk je nejlepší pro uvolnění disharmonických a negativních vibrací.


Únorový úplněk 5. 2. 2023 v 19 hodin a 28 minut

Říká se mu sněžný a je ve znamení lva. Sněžný se mu říká, protože přichází ještě uprostřed zimy a odráží situaci na severní polokouli. Staří Keltové mu říkali také ledový úplněk, protože jde o nechladnější úplněk v roce. A indiánské kmeny ho nazývaly někdy hladovým úplňkem, protože drsné zimní podmínky znesnadňovaly lov zvěře a měli málo potravy. Pozornost věnuj srdci, aortě, krevnímu oběhu a krevnímu tlaku.


Březnový úplněk 7. 3. 2023 v 13 hodin a 40 minut

Indiány byl nazýván vraní a je ve znamení panny. Šamani indiánů považovali vránu za magické zvíře, které zprostředkovávalo kontakt mezi světem mrtvých a živých. Někdy je také nazýván červím, protože právě v tuto dobu začínají žížaly vylézat ze země a příroda se pomalu chystá na příchod jara. Věnuj pozornost slinivce, střevům, trávicímu ústrojí.


Dubnový úplněk 6. 4. 2023 v 6 hodin a 34 minut

Nazývá se úplňkem rašící trávy a je ve znamení vah Někdy se mu také říká rybí nebo růžový, podle jedné z prvních jarních květin pocházejících ze Severní Ameriky – plamenky šídlolisté, jejíž drobné kvítky mají nádherně růžovou barvu. Pozornost věnuj ledvinám, močovodu, moči. měchýři, žilám a kůži.


Květnový úplněk a zatmění 5. 5. 2023 v 19 hodin a 33 minut

Je velmi často nazýván květný nebo květinový a je ve znamení štíra. Je tak nazýván, protože ukazuje jaro ve své největší síle. Pozornost věnuj pohlavním orgánům, konečníku, moč. trubici a prostatě.


Červnový úplněk 4. 6. 2023 v 5 hodin a 41 minut

Má překrásný název jahodový ve znamení střelce. Tato doba byla pro indiány signálem, že lesní jahody začínají dozrávat. V evropských kulturách se tomuto úplňku také říkalo růžový podle růží, které v červnu začínají kvést, nebo také medový (v angličtině Honey Moon, což v překladu znamená líbánky). Věnuj pozornost játrům, kyčlím, stehnům a kříž. kosti.


Červencový úplněk 3. 7. 2023 ve 13 hodin a 38 minut

Nese název bouřkový podle bouřek, o které se v tomto období vyskytují hojně. Je ve znamení kozoroha. Někdy se mu také říká jelení, protože právě v tuto dobu začínají jelenům růst nové parohy. Zaměř se na páteř, klouby, kolena, kůži a vlasy.


Srpnový super úplněk úplněk 1. 8. 2023 ve 20 hodin a 31 minut a 

Je nazýván jeseteří a je ve znamení vodnář. V tuto dobu bylo hojné období pro ryby. Indiáni měli hojnost, protože rybky vyplouvaly na povrch, aby se třely, a bylo tak snadné je ulovit. Zaměř se na lýtka, kotníky a achilovky.


Srpnový super úplněk 31. 8. 2023 ve 3 hodiny a 35 minut

Jedná se o "Modrý superúplněk". Název ale nevychází z barevnosti měsíce nebo hvězd, ale z anglického výrazu "once in a blue moon", v překladu to totiž znamená "jednou za uherský rok". Tím ukazuje na to, že se jedná o druhý úplněk v jednom měsíci. Superúplněk bývá přibližně 15 % větší. 


Zářijový úplněk 29. 9. 2023 v 11 hodin a 57 minut

Tento kukuřičný úplněk ve znamení berana, byl dobou sklízení kukuřice, což byla nejrozšířenější plodina Ameriky. Právě proto mu někteří říkali sklizňový. Zaměř se chodidla, prsty nohou, šišinku.


Říjnový úplněk 28. 10. 2023 ve 22 hodin a 23 minut

Lovecký nebo krvavý úplněk ve znamení býka se nazýval díky indiánům. Indiáni za svitu měsíce podnikali lovy, aby si ještě před zimou nahromadili dostatečné zásoby jídla. Zaměř se na hlavu, zuby, jazyk a tepny.


Listopadový úplněk a zatmění 27. 11. 2023 v 10 hodin a 16 minut

Říká se mu bobří a je ve znamení blížence. Listopad je období, kdy se bobři chystají na zimu. Staví si pevná obydlí a hodně jedí, aby je přes zimu hřál ochranný kabát tuku. Někdy je nazýván mrazivý, protože se už objevují první mrazíky. Zaměř se na krk, hlasivky, hrtan, jícen, štítnou žlázu.


Prosincový úplněk 27. 12. 2023 v 1 hodinu a 32 minut

Indiáni jej nazývají úplňkem dlouhých nocí nebo studený měsíc. Je už velká zima a sníh. Tento úplněk je ve znamení raka. Zaměř se na ruce, paže, ramena, plíce a průdušky.

11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page