top of page

Úplňky v roce 2024

Kouzelný měsíc v úplňku vypráví každý měsíc svůj příběh. Ovlivňuje jiné části Tvého těla i duše. Nalaď se na každý z nich Zde e-shopu najdeš ochranné šperky, které Tě ochrání před účinky magických úplňků.


úplňky v roce 2024


Lednový úplněk 25. 1. 2024 v 18 hodin a 53 minut

Jmenuje se vlčí a je ve znamení Lva. Historie pochází až z dob indiánů, kteří mu říkali právě vlčí, protože v této době ještě bývala zima, často i hodně sněhu a vlčí smečky hladově vyly kolem indiánských vesnic. Tento úplněk Ti dodá sebevědomí a chuť být středem pozornosti. Věnuj zvýšenou pozornost žaludku, sliznici, prsům, děloze a vaječníkům. Tento úplněk je nejlepší pro uvolnění disharmonických a negativních vibrací.

Únorový úplněk 24. 2. 2024 v 13 hodin a 30 minut

Říká se mu sněžný a je ve znamení panny. Sněžný se mu říká, protože přichází ještě uprostřed zimy a odráží situaci na severní polokouli. Staří Keltové mu říkali také ledový úplněk, protože jde o nechladnější úplněk v roce. A indiánské kmeny ho nazývaly někdy hladovým úplňkem, protože drsné zimní podmínky znesnadňovaly lov zvěře a měli málo potravy. Tento úplněk Ti přinese chuť zlepšovat oblasti ve Tvém životě díky vlivu panny. Pozornost věnuj srdci, aortě, krevnímu oběhu a krevnímu tlaku.

Březnový úplněk a zatmění 25. 3. 2024 v 8 hodin a 0 minut

Indiány byl nazýván vraní a je ve znamení vah. Šamani indiánů považovali vránu za magické zvíře, které zprostředkovávalo kontakt mezi světem mrtvých a živých. Někdy je také nazýván červím, protože právě v tuto dobu začínají žížaly vylézat ze země a příroda se pomalu chystá na příchod jara. Pod vlivem vah pocítíš nutkání uvést svůj život do rovnováhy. Je čas urovnat spory a dohady. Věnuj pozornost slinivce, střevům, trávicímu ústrojí.

Dubnový úplněk 24. 4. 2024 v 1 hodinu a 47 minut

Nazývá se úplňkem rašící trávy a je ve znamení štíra. Někdy se mu také říká rybí nebo růžový, podle jedné z prvních jarních květin pocházejících ze Severní Ameriky – plamenky šídlolisté, jejíž drobné kvítky mají nádherně růžovou barvu. Do Tvého života najednou vstupuje tajemství, energie a magická transformace. Hledej hlubší smysl a nahlédni pod povrch. Pozornost věnuj ledvinám, močovodu, moči. měchýři, žilám a kůži.

Květnový úplněk a zatmění 23. 5. 2024 v 15 hodin a 52 minut

Je velmi často nazýván květný nebo květinový a je ve znamení střelce. Je tak nazýván, protože ukazuje jaro ve své největší síle. Čeká Tě dobrodružství, duchovní růst a sebe vzdělání, v těchto oblastech bueš o tomto úplňku vynikat. Pozornost věnuj pohlavním orgánům, konečníku, moč. trubici a prostatě.

Červnový úplněk 22. 6. 2024 v 3 hodiny a 07 minut

Má překrásný název jahodový ve znamení kozoroha. Tato doba byla pro indiány signálem, že lesní jahody začínají dozrávat. V evropských kulturách se tomuto úplňku také říkalo růžový podle růží, které v červnu začínají kvést, nebo také medový (v angličtině Honey Moon, což v překladu znamená líbánky). Vesmír a tento úplněk Tě směřují k dořešení otevřených situací, povinností a nalezení vnitřní stability. Věnuj pozornost játrům, kyčlím, stehnům a kříž. kosti.

Červencový úplněk 21. 7. 2024 ve 12 hodin a 16 minut

Nese název bouřkový podle bouřek, o které se v tomto období vyskytují hojně. Je ve znamení kozoroha. Někdy se mu také říká jelení, protože právě v tuto dobu začínají jelenům růst nové parohy. Malinový, protože začínají růst maliny a nebo také lotosový, protože mají zrovna období tření. Pokračuj v řešení nedokončených věcí a plánuj dlouhodobější i krátkodobější cíle. Zaměř se na páteř, klouby, kolena, kůži a vlasy.

Srpnový úplněk 19. 8. 2024 ve 20 hodin a 25 minut

Je nezýván jeseteří a je ve znamení vodnář. V tuto dobu bylo hojné období pro ryby. Indiáni měli hojnost, protože rybky vyplouvaly na povrch, aby se třely, a bylo tak snadné je ulovit. Budeš směrován k nalezení řešení problémů prostřednictvím Tvé individuality. Zaměř se na lýtka, kotníky a achilovky.

Zářijový super úplněk a zatmění 18. 9. 2024 v 4 hodiny a 34 minut

Tento kukuřičný úplněk ve znamení ryb, byl dobou sklízení kukuřice, což byla nejrozšířenější plodina Ameriky. Právě proto mu někteří říkali sklizňový. Budeš cítit posílenou intuici a vnitřní hlas. Naslouchej mu. Medituj a zaměř se na Tvé nitro. Zaměř se chodidla, prsty nohou, šišinku.

Říjnový úplněk 17. 10. 2024 ve 13 hodin a 26 minut

Lovecký nebo krvavý úplněk ve znamení berana se nazýval díky indiánům. Indiáni za svitu měsíce podnikali lovy, aby si ještě před zimou nahromadili dostatečné zásoby jídla. Tento úplněk Ti dodá odvahu začít znovu, nalezneš ztracenou energii a sílu. Zaměř se na hlavu, zuby, jazyk a tepny.

Listopadový úplněk 15. 11. 2024 v 22 hodin a 28 minut

Říká se mu bobří a je ve znamení býka. Listopad je období, kdy se bobři chystají na zimu. Staví si pevná obydlí a hodně jedí, aby je přes zimu hřál ochranný kabát tuku. Někdy je nazýván mrazivý, protože se už objevují první mrazíky. Pod vlivem tohoto úplňku v sobě najdeš stabilitu a najdeš krásu nejen uvnitř sebe sama ale spatříš ji i okolo sebe. Zaměř se na krk, hlasivky, hrtan, jícen, štítnou žlázu.

Prosincový úplněk 15. 12. 2024 v 10 hodin a 01 minut

Indiáni jej nazývají úplňkem dlouhých nocí nebo studený měsíc. Je už velká zima a sníh. Tento úplněk je ve znamení blíženců. Přepadne Tě touha po společnosti, komunikaci a získání nových zkušeností. Nebraň se tomu. Zaměř se na ruce, paže, ramena, plíce a průdušky.


290 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page