top of page

13 + 1 očistná metoda, které zvládneš doma

Aktualizováno: 9. 9. 2023

Kolikrát se Ti už stalo, že jsi měl těžký den v práci s rodinou nebo jen procházíš těžkým obdobím, kdy doma padneš večer únavou do postele. Tyto očistné metody Ti pomohou s odstraněním negativních energií, které kolem sebe máš.


Očista Jin Jang

1) Sprcha

Po těžkém dnu, v těžkém období, po rozchodu nebo při jakékoli špatné situaci, která Tě plní obavami a negativní energií, můžeš použít tuto metodu, která Ti přinese úlevu. Vlez si do sprchy, zapni vodu a nech ji, ať omývá Tvé tělo. Zavři oči a v duchu si představuj, jak všechny negativní myšlenky, disharmonická energie a to, co Tě právě trápí, odtéká spolu s vodou do odpadu a že voda očišťuje Tvé tělo. Pokud do tohoto rituálu zapojíš dech a zpřítomnění se je účinek ještě mnohem úlevnější.

2) Psaní a tvoření

Začni si psát deník, ať už půjde o deník vděčnosti, deník snů nebo jen pouhé psaní toho, co se Ti v životě aktuálně děje, pomůže Ti to ujasnit si, co od života chceš a hlavně se vypovídat. Pomůže Ti i napsání naštvaného dopisu a jeho následné spálení, tuto metodu můžeš využít na mnoho způsobů – Zbavení se zlozvyků, negativních přesvědčení, odstranění lpění a mnoho dalšího. Stačí myšlenky napsat na papír a ten pak spálit. Pokud máš sny nebo úspěchy napiš je na velký papír a ten si zarámuj nebo někam vystav, ať jej máš na očích, pomůže Ti to s plněním Tvých snů a uvědomění toho, co v životě máš. Můžeš Tvé emoce také přetvořit v něco úžasného. Vyrob lapač, namaluj obraz nebo jen tak čmárej do náčrtníku. Takto vznikají nezapomenutelná umělecká díla.

3) Meditace

Velmi častá doporučení se ubírají právě k meditaci. Neexistuje špatná meditace. To je důležité si uvědomit. Stačí se zastavit a soustředit se na Tvůj dech. Myslet na klid a harmonii a být vědomě tady a teď. Dobrá meditace je i k odbourání strachu. Stačí se posadit (kdekoli jsi), zaměřit se na Tvůj dech. Několikrát se zhluboka nadechnout a představit si, jak negativní energie (strach, bolest, trápení) odchází skrze místo pod Tebou do země až do středu jádra země a odtud se Ti vrací energie přetvořena v pozitivní. Nech, ať Tě opustí všechna negativní energie a naplní Tě energie pozitivní. Ucítíš teplo, plnost a energii. Nápady na meditace nalezneš tady.

4) Dech

Prosté zaměření se na dech a dechová cvičení odbourají tolik únavy a všeho, co do Tvého života nepatří. Na dech se můžeš zaměřit kdykoli a kdekoli: Na procházce, v autobuse nebo doma na gauči či před spaním. Jednoduše si polož ruku nejprve na bříško, pak hrudník a pak klíční kosti, postupně prodýchej každou část zvlášť. Dýchej vždy do místa pod rukou. Nakonec polož jednu ruku na bříško a druhou na klíční kosti a spoj tyto tři dechy v jeden. Zaměření se na dechové cvičení Ti pomůže odbourat stres, únavu nebo vztek.


Feng-šuej strom

5) Sůl

Již naše babičky věděly, že sůl má v sobě nekonečnou energii a funguje jako "houba" k pohlcování negativní energie. Stačí do každého rohu místnosti nasypat mořskou sůl ideálně větší krystalky, protože ty nejlépe pohltí energii a snadněji ji přeprogramují. Použitou sůl vyhoď a dále ji nepoužívej a to ani na posyp chodníku, protože pak se negativní energie nezbavíš. Sůl můžeš také použít tak, že ji nasypeš na práh domu, jako ochrana před vstupem negativních energií.

6) Svíčka a vonné tyčinky

Často při nastěhování se do nového bytu či domu používám metodu "svíčky", kdy zapálím svíčku u vchodových dveří a pak podél zdi projdu celým bytem, až skončím tam, kde jsem začala, akorát na opačné straně. Tato metoda slouží k odehnání zlých energií a vytvoření bezpečného prostoru. Vonné tyčinky slouží samy o sobě jako ochranný amulet, mají v sobě neskutečnou energii vytvářet energetické ochranné pole prostřednictvím pozitivních pocitů a emocí. Vyber si tyčinky podle vlastností nebo dej na svou intuici a zapal ji tak, aby vůně procházela skrze celou místnost.

7) Úklid nebo reorganizace

Úklid je metodou převzatou z Feng-šuej, kdy Ti radí uklidit všechny nečistoty, prach a to, co by mohlo narušovat tok Tvé životní energie. Nejedná se jen o domov, ale také o pracovní místo, zahrada nebo město. Tato metoda nemluví ale jen o úklidu jako takovém, zaměřuje se i na úklid rozbitých věcí, věcí, které Ti nedělají radost nebo dokonce připomínají smutnou minulost. Všechny tyto věci v životě nepotřebuješ, a i když si to neuvědomuješ, narušují Tvou životní energii. Rozbitá zrcadla, obrazy nebo elektronická zařízení, to vše narušuje tok Tvé energie. Dále Ti může pomoci přestěhování místnosti k lepšímu proudění energie v místnosti.

8) Zvuk

Jistě už jsi slyšel o rituálních zvoncích, mají za úkol očišťovat Tvé okolí. Pomocí zvuků zvonění mají schopnost rozbít a narušit tak energetické vzorce a umožnit jim aby odešly. Stejným způsobem se dají použít zpívající mísu. Ať už použiješ zvonek nebo mísu, začni od vchodových dveří a postupuj podél zdi po obvodu celého bytu, stejně jako u metody se svíčkou. Nezapomeň, že čím je místnost větší, tím by měl být zvuk hlubší.


Očista pomocí svíček

9) Hudba

Buddhističtí mniši používají metodu "tingshaws", jedná se zvonkové činely. Tyto hudební nástroje byly údajně v minulosti součástí buddhistických obřadů, nebo prastarých šamanských rituálů. Stejně jako tibetské mísy nebo zvonky, měly být i činely vyráběny ze sedmi kovů. Kovy pak postupně byly nahrazeny meteoritem, který dopadl na zemský povrch. Tyto činely můžeš použít stejně jako zpívající mísu nebo zvonek. Relaxační hudbu nalezneš tady.

10) Rostliny

Naplněním místností květinami jí zaplníš pozitivní energií a kyslíkem. Navíc sledováním zelené barvy si dopřáváš klid a harmonii. Zelená je barva jistoty, spokojenosti a rovnováhy. Ne nadarmo jde o barvu života. Doporučuji chodit na boso v trávě a obklopit se příjemnou zelenou, která Ti navodí pocit spojení s přírodou. Navíc pokud o květiny pečuješ s láskou, nacházíš spojení, které jinde nenajdeš. Přesazování květin Tě napojí na Tvou první čakru a spojí Tě s matkou zemí.

11) Světlo a zrcadlo

Sluneční svit, odrážející duhové světlo skrze kamínky nebo slzy z křišťálu. Jistě už jsi slyšel o Feng-šuej kamínkách. Jde o kameny zavěšené do oken, aby se z nich odrážel sluneční svit do celé místnosti a naplnil je tak pozitivní energií. Tyto kameny posilují harmonii a klid dané místnosti a ještě pohlcují smog z Tvých elektrických zařízení. Elektro-smog vyzařují spotřebiče, telefony nebo počítače. Dle Feng-šuej je také důležité mít doma zrcadla, pro jejich pozitivní energie. Kromě ložnice, kde by zrcadlo být nemělo, můžete mít zrcadlo ve všech místnostech. Zrcadlo by mělo odrážet příjemné věci a pozitivní aspekty místnosti.

12) Příroda

Už u rostlin jsme narazili na téma spojení s přírodou. Do tohoto tématu patří pohledy na nebe, vyhřívání se na slunci, chůze na boso po trávě či v písku. Omývání nohou v potoce, procházky lesem, sledování hvězd, pozorování bouřky nebo deště, to vše Tě spojí s přírodou a pomůže nalézt klid a Tvůj správný směr.

13) Esenciální oleje

Stejně jako vonné tyčinky nebo voňavá svíčka může správně vybraný esenciální olej navodit tu správnou energii, odstranit bloky a zenergetizovat místnost ve které se právě nacházíš. Ať už použiješ čakrové oleje nebo oleje, které Ti pomohou při meditaci nebo relaxaci, zaměř se na pocity a vybírej podle intuice nebo vlastností, které od daného oleje očekáváš. Doporučuji difuzér nikoli lampu se svíčkou, kde můžeš olej snadno přepálit a spíše si uškodit. Voňavé náramky, které Ti pomohou s Tvou očistou nalezneš tady.

Bonus pro Tebe: Pokud pociťuješ únavu, bloky, smutek, strach nebo nevysvětlitelné energie kolem, je třeba se zaměřit do hloubky toho, co Tě opravdu trápí. Na minulost, současnost i budoucnost. S tímto tématem Ti pomůže SRT, které hloubkově pročistí všechny oblasti Tvého života. Více informací najdeš zde. Nebo mě kontaktuj a já Ti vysvětlím více.


Feng-šuej zvonkohra

5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page