top of page

Harmonická energie: Reiki

Reiki, japonské slovo znamenající "univerzální energie," je duchovní praxe, která vznikla v Japonsku na začátku 20. století. Tato metoda harmonizace a sebepoznání je založena na předpokladu, že existuje univerzální energie, která může být směrována skrze praktikanta ke klientovi, podporující fyzickou, emoční a duševní harmonii.


životní energie reiki

Původ Reiki


Reiki vzniklo na začátku 20. Století díky japonskému buddhistickému mnichovi Mikao Usuim, který procestoval Japonsko a studoval duchovní tradice, včetně buddhismu a taoismu. Po intenzivní meditaci a hladovění na hoře Kurama, měl Usui duchovní zážitek, během kterého obdržel schopnost harmonizovat pomocí univerzální energie. Tím byly položeny základy Reiki.


Toto duchovní umění léčby s japonskými kořeny, je harmonizace pomocí životních energií čerpaných z okolí. Slovo Reiki je složenina ze dvou japonských slov: Rei, což se překládá jako "Univerzální život" a Ki, což znamená "energie". Není nijak spojená s náboženstvím či náboženskými praktikami.


Reiki je životní energie, která prochází všemi živými věcmi. Ki, čili energie jednotlivce, by měla silná a volně proudící. Pak jsou tělo a mysl v pořádku. Když se energie vytrácí nebo je blokovaná, může to vést k duševní či fyzické nerovnováze.

 

Klíčové principy


Univerzální Energie: Reiki věří v existenci univerzální životní energie, která je všude kolem nás. Praktikanti Reiki se učí směrovat tuto energii a přenášet ji k lidem nebo jiným živým bytostem. Učí se s ní také pracovat a harmonizovat vodu nebo jídlo.

Sebe-léčba: Jedním ze základních prvků Reiki je schopnost harmonizovat sebe sama. Praktikanti se učí vnímat svou vlastní energii a pracovat s ní k dosažení vnitřní harmonie a klidu. I Tobě může pomoci, více informací nalezneš zde.


Energetické zdroje: Reiki praktikanti jsou považováni za prostředníky této univerzální energie. Během praktikování si energii představují protékající skrz ně, přičemž se otevírají jejímu průtoku a podporují její proudění a blahodárný vliv na ty, kteří to potřebují.


Holistický přístup: Reiki považuje tělo, mysl a duši za nedílně spojené. Praktikování by mělo probíhat holisticky, zaměřující se na všechny tyto aspekty člověka jako jeden celek.


Praxe reiki: Reiki obvykle probíhá tak, že klient leží na stole a praktikant, často držící ruce nad nebo na těle klienta, přenáší energii. Cílem je obnovit tok energie v těle a odstranit překážky, které mohou způsobovat nemoc nebo nerovnováhu v těle klienta. Tuto praktiku je možné také vykonávat na dálku, pokud má praktikant vhodnou certifikaci.


Reiki se také učí v různých úrovních iniciací a je možné se stát certifikovaným Reiki praktikantem nebo učitelem. Mnoho lidí na celém světě se uchýlilo k Reiki jako prostředku k relaxaci, redukci stresu a podpoře celkového duševního a fyzického zdraví.


Reiki, s jeho kořeny v duchovní tradici, nabízí jedinečný pohled na spojení mezi energií a léčbou. Je to připomínka síly vnitřního uzdravení a schopnosti lidského těla a mysli najít rovnováhu a harmonii mezi sebou.

51 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page