top of page

Harmonie a očista domova

Domov je Tvým útočištěm, místem, kde nacházíš klid a pohodu po dlouhém dni. Ale stejně jako i Ty potřebuješ občas očistit Tvé tělo a mysl, i Tvůj domov potřebuje pravidelnou péči a očistu, aby zůstal harmonický a plný pozitivní energie. Zde je několik jednoduchých kroků, jak dosáhnout čistoty a očisty ve Tvém domě.


Harmonický domov

Fyzické čištění a úklid


Prvním krokem k očištění domova je úklid. To zahrnuje úklid všech místností a povrchů, od podlah a nábytku po okna a stěny. Zkontroluj všechny skryté kouty a rohy, ve kterých se mohou hromadit prach a nečistoty, a důkladně je vyčisti. Použij přírodní produkty, jako jsou ocet, citronovou šťávu a vonný olej, které neškodí životnímu prostředí, můžeš tak jednoduše nahradit chemické čističe, pokud budeš chtít.


Odstranění nepotřebných věcí


Dalším důležitým krokem je odstranění všech nepotřebných věcí, které se v průběhu času hromadí v Tvém domě. Projdi si všechny skříně, police a zásuvky a odstraň všechny přebytečné předměty, které již nepotřebuješ nebo nepoužíváš. Tím uvolníš místo příchodu věcí nových a zlepšíš tok energie ve Tvém domě. Odstranění suchých květů a nefungujících hodin je velmi důležitou součástí Feng-shui. Stojící hodiny zastavují čas a suché květiny umrtvují atmosféru, nahraď je květinami živými.


Odstranění nevhodných dárků


Velmi důležitým bodem je také odstranění nevhodných dárků, které Ti připomínají nezdary, smutek nebo je jednoduše schováváš ze slušnosti i když se Ti nelíbí. I v těchto věcech je uchována Tvá energie a je zbytečně čerpána. Nahraď je raději věcmi, které Ti přináší radost a krásné vzpomínky.


Rozbité věci


Pryč s věcmi, které jsou rozbité. Neustálá myšlenka na rozbitou věc, kterou je třeba opravit, zneklidňuje energii doma a především Tvou mysl. Pokud jde věc opravit oprav ji, pokud nejde, nahraď ji novou, která přinese svěží energii a Tobě udělá radost.


Zrcadla


Pozor si dej také na umístění zrcadel. Dle našich babiček jimi prochází energie. Zrcadlo by nemělo být v ložnici naproti posteli, protože v noci, když spíš je Tvé tělo nejcitlivější na energie. Skrze jednotlivá zrcadla může procházet i negativní energie, která se v nich odráží a cestuje po bytě. Babičky také věřily, že hranatá zrcadla trkají a proto vylepovaly kamínky do rohů, aby jej zakulatily. Na chodbě by zrcadlo nemělo být naproti vchodu, protože pak odvádí vše, co tam přijde. Dej pozor také na to, aby zrcadlo odráželo něco pěkného. Proto se zaměř na umístění a to co odráží, protože to se bude násobit a odrážet zpět.


Energetické čištění


Kromě fyzického čištění je důležité také provést energetickou očistu domova. Existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout, jako je zapálení vonných svíček nebo kadidla, tyčinek, použití éterických olejů nebo provádění rituálů či meditací určených k očistění prostoru. Pokud se přestěhuješ, prohlédni před spaním všechny rohy.


Jednoduchou očistu můžeš udělat také sám, pomocí zapálené svíčky, se kterou projdeš celým bytem od levé strany dveří podél stěny, až skončíš na pravé straně vchodových dveří.


Dále je možné čištění pomocí kyvadla libovolné adresy či bytu (může jít i o místo zaměstnání, podnájem, chatu, místo dovolené...), kdy podle adresy zjistím, zda je zde nějaká minulost, duše, které neodešly či jakákoli jiná energie. Následně všechny duše odvedu do světla a pročistím celý prostor. Více informací nalezneš zde, nebo mi napiš.


Další možností čištění je také pomocí numerologie, kdy zjistíme význam tohoto místa a zaměříme se na následnou očistu.


Pravidelné udržování


Aby byl Tvůj domov vždy čistý a harmonický, je důležité udržovat pravidelný režim úklidu, očisty a vydatného větrání abys zajistil, že Tvůj domov zůstane vždy svěží a plný pozitivní energie. Dobrou volbou jsou také kamínky feng-shui zavěšené do oken, či lapače snů, které neslouží jen k dobrému spaní, ale přitažení pozitivních myšlenek do Tvého domova. Více o historii lapače snů nalezneš zde.


Čištění a očista domova jsou důležitými kroky k zachování harmonie a pohody ve Tvém osobním prostoru. Sledování těchto jednoduchých tipů Ti pomůže dosáhnout čistoty a svěžesti ve Tvém domově a vytvořit prostor, který je plný pozitivní energie a inspirace.

31 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page