top of page

Princip zrcadlení

Vesmír a život sám jsou prozíraví. Neustále k Tobě vysílají vzkazy o tom, co se v Tobě odehrává. Jde o signály, které poskytují správné informace z hloubi Tvého těla i duše. Tato první úroveň zpráv Ti má pomoci pochopit, kým jsi a co máš prožít. Když sleduješ, co se kolem Tebe děje a jak se chovají lidé kolem Tebe, máš nevyčerpatelný zdroj pro pochopení sebe sama. Více o úrovních Tvého vnímání a vědomí najdeš v článku zde.


princip zrcadlení

Jak tedy princip zrcadlení chápat? Jde o to, že vše, co vidíš u ostatních, je jen odrazem Tebe samotného. Když se Ti na někom něco líbí, jde obvykle o část Tebe samotného, ve kterou se neodvažuješ věřit a kterou se bojíš vyjádřit. Zkus se tedy zamyslet nad tím, co se Ti na lidech kolem Tebe líbí a začni s ní pracovat.


Na druhé straně, pokud na někom něco nesnášíš, znamená to, že vnímáš něco, co k Tobě také patří, ale je to pro Tebe nesnesitelné. Odmítáš to vidět, akceptovat. Nesneseš to u druhých, protože to ukazuje na Tebe. Je zvláštní si tyto situace vybavit, uvědomit nebo dokonce připustit.


Zkus se nad Tím zamyslet. Kterou část Tvého těla nemůžeš nikdy vidět na vlastní oči, i kdybys byl tím nejzdatnějším hadím mužem nebo ženou na světě? "Obličej". A co představuje Tvůj obličej, k čemu slouží? Zobrazuje Tvou identitu. Ne náhodou najdeš obličej na Tvém průkazu totožnosti. Jediný způsob, jak můžeš vidět Tvůj obličej, je podívat se do zrcadla. V Tvém životě jsou Tvým zrcadlem druhé bytosti, které Tě obklopují. Vidíš v nich obraz, který k Tobě posílají, jde o věrný obraz Tebe samého a toho, co se v Tobě odehrává.


Zkus pochopit, že si vlastně vybíráš, s kým se setkáš. Znamená to, že když například potkáváš často žárlivé lidi, měl by ses zamyslet nad tím, zda nejsi náhodou sám trošku žárlivý. A zamysli se také nad tím, zda nelžeš, když často potkáváš lidi, kteří Ti neustále lžou nebo něco skrývají. Nebo nad svou vlastní důvěryhodností, když máš pocit, že jsi často zrazován.


Je samozřejmé, že je těžké poznat v druhých sebe sama. Ale pokud budeš opravdu upřímný sám k sobě a budeš schopen se na sebe podívat bez soudu, brzy Ti dojde, v čem se Ti druzí podobají a kdy ses choval jako oni. Život je nastaven tak, že vnímáš jen to, co Tě zajímá a to, co se Tě dotýká. Jen tím jsi přitahován jako magnet.


Právě takto Tě Tvé holografické vědomí a nevědomí navádí, abys potkával osoby, které jsou pro Tebe relevantní ať už v tom kladném nebo záporném smyslu. Tato situace se děje i v tu chvíli, když něco opravdu chceš. Pak se najednou setkáváš s lidmi, knihami, pořady, které Ti pomohou. Jde o tak zvanou synchronicitu, díky které potkáváš lidi, kteří Ti jednoduše nesedí. Děje se tak proto, abys ve Tvém přístupu k životu něco změnil.


Uvědomuji si, že není snadné si to uvědomit nebo to akceptovat, ale ve všech případech je nutné si položit otázku: "Co mám díky tomuto setkání nebo situaci pochopit?" nebo: "Jaké poučení si z tohoto setkání nebo z této situace mám vzít?". Pokud k sobě budeš upřímný, odpověď přijde sama.


Už Buddhismus tvrdí, že: "Tvými nejlepšími učiteli a těmi, kdo Ti mají pomoci se posunout dopředu, jsou Tví nepřátelé, ti, díky kterým nejvíce trpíš."


Jen málo lidí, naslouchá tomuto principu zrcadlení. Většina lidí ignoruje tyto zprávy, které Ti mají pomoci a pak je třeba dál provádět Freudovské chyby, prožívat traumata a nemoci, které k Tobě promlouvají ještě mnohem více do hloubky. Článek na toto téma najdeš zde.


Pokud víš, že Tě něco trápí a chceš zjistit, jaký význam mají jednotlivé části těla, napiš mi a já Ti zašlu test, kde zaškrtneš místa, kde Tě bolí, nebo jsi měl zranění, nebo se neustále vrací. Po vyplnění testu Ti pošlu vyhodnocení s vysvětlením. Pokud chceš vědět víc podívej se sem

13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page