top of page

Pravda o zrcadlu

Co si představíš, když se řekne zrcadlo? Pověry, skleněnou tabuli odrážející Tvůj obraz? Zrcadla prý neodrážejí duši, a proto se v nich nemohou vidět zlé čarodějnice a upíři. Známá je také pověra, že rozbít zrcadlo znamená sedm let neštěstí. Ve střepech se prý poškodí i jinak nesmrtelná lidská duše, a staří Římané věřili, že trvá sedm let, než se duše vyléčí.


Pravda o zrcadlu

Už Seneca viděl v zrcadle symbol mravního sebezpytování. Během staletí se však zároveň stalo také symbolem marnivosti a sebelásky. Připomeňme si, kolik malířů přimalovalo ženám na svých obrazech tuto rekvizitu, aby umocnili jejich archetypní rozměr Milenky. Zrcadlí krásu, smyslnou atmosféru, samotný proces zkrášlování a erotické napětí; ženu atraktivní, toužící po uctívání a zbožňování, která však nejen na obraze, ale také v životě zůstává nejednou nedotknutelná a nedosažitelná.


Jsou místa, ve kterých by zrcadla být neměla:


 • Je mnohem lepší, když jsou zrcadla oválná, než když mají hrany. Rohy se dají ulomit nebo ubrousit. Mnoho babiček lepilo na hrany zrcadel mušličky či jiné ozdoby, čímž opticky působila oválně. Na otázky proč lepily ozdobičky do rohů zrcadla, povídaly, že rohy trkají, a že nikdo nechce píchat sám do sebe. Něco na tom bude.


 • Zrcadla by měla být vždy čistá. To proto, že v nich se odráží všechno, co zrcadla "vidí". A to, jak to vidí, to je obrázek toho, jakou to vysílá energii. Logiku to má a taky to trochu souvisí s Feng-shui.


 • Zrcadla nemají odrážet nepříjemná, nebo nehezká místa v domě. Koš špinavého prádla, odpadky, záchod, otlučené rohy a podobně.


 • Zrcadla by měla být zavěšena tak, aby se v nich viděl i nejvyšší obyvatel domu. Mnohde trochu problém, ale lze ho vyřešit dostatečně dlouhými zrcadly. Nikdo by neměl vyskakovat, aby se zahlédl a nikdo by neměl být při pohledu do zrcadla bez hlavy, protože ta potom častěji bolí.


 • Zrcadlo by nemělo být přímo proti vstupním dveřím. V tomhle postavení prakticky odvádí okamžitě všechno, co vstupuje do bytu. Tedy i Tebe samotného a vstupující energii čchi.


 • V zrcadle by ses neměl vidět, když spíš. Tohle přisuzují součásti Feng-shui, ale mnozí tvrdí, že tak člověk budí sám sebe a neodpočine si. Navíc je tělo ve spánku mnohem zranitelnější a lze mu snadněji ublížit.


 • Zrcadla by nikdy neměla být naproti sobě! Prostor mezi nimi je doslova nebezpečný a energeticky vražedný. Navíc skrz ně cestuje negativní energie a zlo. (Jen si vzpomeň na Constantina).


 • Řezaná květina, za kterou umístíte zrcadlo, uvadne rychleji.


 • Stejně tak by nemělo být velké zrcadlo na zdi v pokoji s vážně nemocným či starým člověkem. Jeho duše by mohla být lákána k odchodu a následně polapena zrcadlem.


 • Před zrcadlo nedávej svíčku. Traduje se, že pokud se dlouho díváš do plamínku, můžeš zešílet.


Kde by naopak zrcadla být měla? A jaké jsou jejich dobré vlastnosti?


 • Postav zrcadlo tam, kde odráží vodu.


 • Zrcadlo je velmi dobré mít tam, kde je v něm vidět jídelní stůl. Ideálně po pravé straně stolu. Násobí jídlo, takže i přístup k němu. A také tam, kde se schází větší společnost – do jídelny nebo obývacího pokoje. Zrcadla budou násobit zde nahromaděnou pozitivní energií a zlepší její cirkulaci místností.


 • Pokud chceš víc peněz, dej zrcadlo tak, aby odráželo místo, kde je máš. Dobře je také dávat například peněženku k zrcadlu. Pokud v ní něco je.


 • Zrcadla by měla dobře "vidět" do místnosti. Pokud se vracíš domů pro zapomenutou věc, ukaž jí v zrcadle. Je to ochranný rituál, poměrně hodně starý. Lidé věří, že se člověk nemá vracet ze započaté cesty. Tímhle úkonem v podstatě smůlu vyplývající z vracení se kvůli konkrétní věci zrušíš.


 • Zkus, když máš zlost, nebo špatnou náladu se postavit před zrcadlo a chvíli se sám sobě dívat do očí. Spolehlivě, Tě přejde vztek a zlepší se Ti nálada.


 • Zrcátko v kabelce má podobný účinek – chrání před vším negativním, včetně zlodějů, jejichž negativní energie by měla být od zrcátka odražena pryč. Stejně jako zvyk dávat zrcátko do postýlky miminek na ochranu proti všemu zlému. (Ale naopak pozor na velká zrcadla, ta by v dětském pokoji neměla být)


Zrcadlo je vlastně takový malý, ale silný zástupce Universa v Tvém soukromém životě. Universum není nic jiného, než obrovské zrcadlo vesmíru a z něho odráží všechno zpět. Proto fungují magické rituály, proto funguje zákon synchronicity, proto je pravda, že se Ti všechno vrátí, proto Tvé chování a myšlenky odráží Universum zpět do Tvého života.


Zdroj: google

37 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page