top of page

Štěstí je jen slzičku daleko

Aktualizováno: 28. 12. 2023

Často se zamýšlím nad tím, co to štěstí znamená. Kolik energie dokáže přinést do života, ale také kolik jí dokaže vzít při honbě za neviditelným snem. Víš odkud je výrok: "Štěstí je jen slzičku daleko."?


štěstí je tu napořád

Víš, co je to štěstí a jak ho dosáhnout? Být bohatý? Mít značkové oblečení a nejdražší elektroniku? Drahé auto, kolo či počítač? To jsou věci pomíjivé.


Co třeba udělat někoho jiného šťastným? Svého psa dlouhou procházku. Svou ženu květinou jen tak. Svého muže oblíbenou knihou. Rodiče a prarodiče návštěvou. Úsměvem na cizího člověka. Nebo pomoci člověku, který to potřebuje. Je mnoho způsobů projevu laskavosti a následného štěstí.


Před pár měsíci jsem byla na svatbě velmi dobrým přátelům a tam o štěstí nebyla nouze. Všudypřítomná láska mi připomněla, že štěstí je na dosah ruky. A jak jsem si prohlížela všude přítomné svatebčany, říkala jsem si, že štěstí má mnoho podob a pro každého z nás znamená štěstí něco úplně jiného. Během proslovu oddávajícího jsem sledovala ženicha a nevěstu a pro ně bylo štěstím říci ano společnému životu a spojení dvou cest v jednu společnou. Bylo to jako osvícení. Tiché prozření.


Uvědomila jsem si, že v životě je hromada štěstí, jen je třeba jej vidět těma správnýma rentgenovýma očima. Život je štěstím už od počátku, kdy si uvědomuješ sebe sama. Jako dítě sis hrál venku a neřešil jsi, co bude zítra nebo dokonce za pár let. Tvou podstatou bylo tady a teď.


Štěstí je také mít odvahu udělat něco, čeho se obáváš, ať už jde o kurz angličtiny, řidičský průkaz nebo vycestovat do země, která se Ti líbí. Jde o vybočení z komfortní zóny. Ten pocit je k nezaplacení. Štěstí je mít partnera, který Tě miluje i přes Tvé nedokonalosti. Miluje Tě takového, jaký jsi. A co víc miluje Tě právě proto, že jsi nedokonalý. Odpustí Ti, že neumíš vařit nebo že jsi ráno bez nálady. Ano to je štěstí!


Štěstím jsou zážitky a emoce prožité, které si můžeš uchovat pro horší časy, kdy zrovna mraky schovají Tvou dobrou náladu. Stačí si pak vzpomenout na zážitek, který jsi prožil. Štěstí je rázem zpátky ani nevíš jak.


Protože věřím, že každý je svého štěstí strůjce a každému se jeho činy dříve nebo později vrátí. Snažím odpouštět v minulosti i přítomnosti. Díky tomu se cítím být mnohem lepším člověkem, a to je další štěstí chycené za pačesy.


Proto je velice důležité dobře si rozmyslet své jednání. Ať už negativní či pozitivní. Protože se velmi brzo vrátí, možná ne dnes nebo zítra, ale brzo. I kdyby v příštím životě, pořád si člověk přeje být šťastný. A negativními skutky jej možná získá, ale pak za ně bude odměněn, přesně tak jak si zaslouží.


Věřím v přátelství na věky, stejně jako na lásku do konce života. Bohatství je ve věcech, které už dávno máš, jen je třeba zatím nevidíš. Stačí vyjít ven nebo vyhlédnout z okna na zapadající slunce, pohled na hrající si šťastné děti a domov. Úsměvy Tvých blízkých a vůni lesa nebo chvíle po dešti, to všechno je štěstí.


V čem vidíš štěstí Ty? Napiš do komentáře pod článkem.

104 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare


bottom of page