top of page

Děkuji za...

Tyto řádky si přečti v momentě, kdy budeš potřebovat najít sebe sama.

Sedím v autobuse se sluchátky v uších, koukám ven na zataženou oblohu, ve chvíli, kdy sluníčko zmizelo pod mraky mě napadá, za co všechno je důležité poděkovat vesmíru. Tolik nevyřčených slov každého z nás.


Děkuji za

Za každý den, protože každý den je neopakovatelný a nezapomenutelný. A čas? Ten utíká přímo rychlým a nezastavitelným tempem. Každé ráno Ti dává šanci se vzbudit vedle člověka, který Tě dělá šťastným. Nepromarni ty chvíle.


Za umění poznat, jak se cítíš. Říct to sobě a svým blízkým ať nejsou zraněni Tvým mlčením, když zrovna nemáš chuť mluvit. Blízká osoba to pozná i beze slov. I to, že je čas odejít.


Za lásku rodiny a přátel, bez nich to nejde a nikdy by nešlo. Především těch opravdových přátel, kteří Ti věnují úsměv z čisté lásky, i když zrovna nemají svůj den.


Těch, kteří Ti řeknou, že měli blbou náladu. Koupili Ti malý dárek pro lepší náladu. A taky jim zlepší náladu jen to, že máš radost. Je to nepopsatelný pocit.


Za ty, které Tvůj dárek dojme k upřímným slzám. Tyhle dárky jsou upřímné a tak krásné. Jsou totiž dávány od srdce.


Za šanci posunout se o schod výše, směrem ke svému vysněnému cíli. Nikde není psáno, že i krok zpět nemůže být krokem k cíli.


Za cizí lidi, kteří ještě neztratili dostatek lidskosti a vědí, že vše je o lidech. Za to, že důchodkyně pustí těhotnou paní sednout v autobuse.


Tak jako Tvůj partner, když Ti podrží dveře nebo přinese kabát. A Ty se rozplýváš. Slušnost totiž ještě nevymřela. Jen ji v sobě najít.


Za řidiče, který Ti otevře dveře, i když už stojí na semaforu, protože ví, že jedeš domu a on jezdí jednou za půlhodiny.


Za hudbu, která protkává celý Tvůj život jako krajka Tvou oblíbenou halenu. Hudba dokáže inspirovat, nabudit dokonce zachránit.


Za to, že Ti cizí kluk věnuje úsměv a pohled jen tak. A podívá se i podruhé, aby se ujistil, že se taky díváš.


Za lásku Tvých mazlíčků, protože oni Ti nedávají nic jiného více najevo, když přijdeš z práce domu. Chtějí pohladit a pochovat. Stýskalo se jim.


Za poctivost prodavačky, která Ti vrátila ztracenou peněženku s veškerou hotovostí. Aniž by očekávala odměnu a stačily jí Tvé zářící, vděčné oči a slova děkuji, která dostávají opravdový význam.


Za slova prosím a děkuji, protože ta už používá málokdo. Taky nemnoho lidí zná jejich pravý význam. A taky to, že je používáme poskrovnu. I když moc dobře víme, že jsou kouzelná. A skrývají v sobě tolik vděčnosti.


Děkuj, za význam slov miluji tě, pokud jsou myšlena upřímně, dokážou pohnout světem. Vehnat slzy do očí. Zastavit dech. Pohladit na duši a zahnat všechny chmury.


Za dostatek síly odejít, když už není zbytí. Protože setrvávat v neštěstí Ti brání roztáhnout křídla a být tím, kým chceš a ne tím, kým bys měl podle ostatních.


Děkuj za znovunalezení síly jít dál i v těch nejhorších chvílích života. Dodat si odvahu nejen sobě ale i druhým je hodno obdivování a vzývání. Zvednout se ze dna je pak neskutečným činem, který Ti dodá energii na mnoho dní.


Nezapomeň na díky za to, že umíš říct ne. Ne bolesti, špatným věcem, lži, pošetilosti a nespravedlnosti.


Naopak děkuj za činy, které působí okolí radost a podávají pomocnou ruku lidem, kteří nemají dostatek síly, i když by tolik chtěli.


Za svit svíček a sklenici vína, které v Tobě po celém nesnesitelném týdnu vyvolá pocit klidu a zadostiučinění. Zasloužíš si být spokojen a začít musíš nejdříve u sebe.


Za pocit, který v Tobě vyvolá objetí. Ta slova útěchy, jež vyřkne někdo, od koho bys to nikdy nečekal.


Za strážné anděly, kteří Tě provázejí celý život. Bez nich by Tě neměl kdo střežit.


Za pochopení, které se Ti dostává za Tvé chyby. Jsme jen lidé ne stroje. Na chyby máš právo, ale je třeba se z nich umět dostatečně poučit.


Za moc kouzlit, a to se svým životem. Za chuť žít, protože to Ti dodává sílu.


Za moc zapomenout na všechno zlé a Tvé odpuštění. Uleví se nejen Tobě ale i osobám, kterým odpustíš.


Za uvědomění, jak bohatý jsi, když děkuješ za tolik věcí, které v životě máš. A to jsi je jistě nevyjmenoval všechny. Na všechny by nestačila celá knihovna.

62 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page