top of page

Co je to štěstí?

Občas každý hledá sám sebe! Někdy je člověk ztracen, jindy je jasné kterou cestou se vydat. Cítíš, že je to ta správná cesta.


Až teď po letech chápu, co znamená vybrat si tu správnou cestu, a cítím rovnováhu a vnitřní klid. I když občas naříkám a pláču nebo se rozčiluji. A na tom není nic špatného (to nás ve škole neučili, ale o tom až jindy). Nakonec vždy dojdu ke stejnému závěru. 


co je to štěstí?

Kolik šťastných lidí na zemi opravdu je?? Jeden? Dva? Milion? Dost řečnická otázka že? Nebo taky klišé! V dnešní uspěchané době plné techniky nezbývá čas na ta krásná malá štěstíčka. Kterých kolem je, jen je třeba je ve Tvém životě objevit. Ona se ta štěstíčka neschovávají! Nemají totiž důvod, leží jen tak před Tebou a Ty, Ty je jen můžeš uchopit a chtít je mít v Tvém životě. Každý si dnes řekne, až vyhraju ve sportce milion, budu šťastný! Až najdu toho pravého/pravou budu šťastný! Až budu mít dobrý plat, budu šťastný! Ale to přece není o tom být šťastný nebo šťastná až se něco stane.


Co třeba být šťastný tady a teď?? Zkrátka protože můžeš? Na co čekáš?


Tahle chvíle je to nejúžasnější, co člověk má a může si ji vychutnat. A všechny ty drobné chvíle dávají dohromady celý Tvůj život! Člověk, není úspěšný, když vydělává 50 000 Kč měsíčně, pokud mu to nedělá radost a nemá se o to s kým podělit. Člověk je šťastný v tu chvíli, kdy cítí, že to tak má být a je fuk kolik vydělává, ale náležitě si to užívá! To je přece super!


Co takhle shlédnout oblíbenou komedii s člověkem, kterého miluješ? Nebo si dát šlehačku s jahodami a přítelkyněmi doma? To je přece naprosto dokonalé. Co takhle objevit dokonalého muže/ženu, jen tak náhodou? Co třeba trávit více času s lidmi, které máš rád a cítíš se s nimi úplně, svobodně a sám sebou? A co třeba trávit více času se svými zvířátky? Oblíbený song před spaním? A co ten pocit po cvičení?


Když se podívám okolo sebe, každý se za něčím honí. A mně najednou stačí dát si kafe na zahradě a vidět, jak moje zvířátka dovádějí v trávě nebo spolu hajají v pelíšku! To je jedna z těch mých chvilek. Pocit k nezaplacení. Každá z těch potvůrek má své křeslo! Není to nádhera? Sedím venku a piju své oblíbené kafe s příchutí karamelu. AAA můj manžel se vrací z práce domů. Už z dálky na mě pomrkává. A když se na mě usměje ten můj chlap, kterého miluji! Nepotřebuji nic jiného. Už nikdy. Cítím, jak mě hřeje nejen skvělá káva, ale i jeho úsměv. Někdy si říkám, škoda, že nejde tenhle "pocit" nahrát do telefonu na diktafon, stejně jako nějaký zvuk, abych si ho mohla přehrát, kdykoli budu mít chuť.


Čeho se tedy bojíš? Štěstí? Lásky? Že potkáš někoho, kdo Ti zase ublíží, tak jako se to stalo dřív? A co to hezké? Co ty pocity? To jsou ty k nezaplacení. Pro které stojí za to tohle všechno zkusit. Pro tu chvíli, i kdyby jen zlomek, kdy se cítíš šťastný. Spokojen sám se sebou a svým životem, to je ta úleva. Pro to stojí za to bojovat o věci, lidi a chvíle, které miluješ. O lidi které chceš ve svém životě mít a kteří Ti vždy připomenou, jak to vlastně doopravdy je. Nedám dopustit na tyhle drobnosti, které mnohým lidem unikají.


Nenech si je vzít! 


Co znamená štěstí pro Tebe? Poděl se do komentáře.

12 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page