top of page

Dopis Tvému mladšímu já

Je čas nalít si čistého vína a pochopit, co chceš Tvému mladšímu já sdělit.


Dopis Tvému mladšímu já

Nebuď tak tvrdohlavý, nech si občas poradit, ne každá kritika je ta špatná a Ty se z ní můžeš poučit a příště se jí případně vyhnout. Naopak jí naslouchej, mnohdy ti poví víc, než myslíš.


Co přestat být tak přísný, nejen na sebe, ale i ostatní občas jsi jak starý zatvrzelý důchodce.


Taky nezapomínej odpočívat, odpočinek ke spokojenému životu potřebuješ a užívej si trochu života, zbytečně se bojíš zkusit žít.


Mysli taky chvíli na sebe, to že Ti v dětství někdo říkal sobče, když ses nechtěl rozdělit se sourozenci nebo dětmi ve školce už dnes neplatí. Tvůj život, Tvá rozhodnutí. O tom s kým se rozdělíš, rozhoduješ sám.


Miluj, jak nejvíc můžeš… své miláčky, rodinu, přátele a své blízké. Neboj se toho, nikoho to nikdy nezabilo a zač by ten život pak stál. Říkej jim to tak často, jak jen to bude možné, není totiž jisté, kdy se vidíte naposledy.


Nesnaž se být dokonalý, protože to nejde. A právě ty malé nedostatky Tě dělají dokonalým. Tví přátelé a rodina to vědí a ti, kteří Tě kritizují za nedostatky i třeba za Tvými zády, nejsou Tví přátelé, těch by Ti mělo být líto, protože máš něco, co oni nemají.


Buď bohyní/bohem nebo zkrátka hrdinou, protože tím skutečně jsi, ať už jsou Tvé proporce jakékoliv, opačné pohlaví se jich nemůže nabažit. Nikdy! Ať říkají, co říkají.

Dokážeš jim pomotat hlavu a budou hledět s otevřenou pusou, když projdeš kolem.


Ne vždy se musíš chovat dospěle nebo jako dáma/muž, to platí i o rozhodnutích. Máš plné právo se někdy chovat jako dítě a činit dětinská rozhodnutí.


Odpouštěj. Sám sobě, že padáš na kolena, že nezvládáš a děláš chyby je normální, jsi člověk a ten má právo být unavený nebo si nevědět rady. Cení se to, že vstaneš a přes to, přese všechno jdeš dál a děláš to znovu a znovu.


Odpouštěj druhým, nech je jít dál, oni pak odpustí Tobě, a jestli ne nejsou zralí jít dál.


Odpust i sám sobě, jsi silná a úžasná bytost, která má příležitost se rozvíjet a zdokonalovat se. Nepromarni tuhle šanci.


Peníze nejsou všechno, zdraví a lásku si za ně nekoupíš. Jsou sice důležitou složkou života, ale ne všechno.


Někdy není důležité všemu rozumět a všechno vědět, někdy je lepší nevědět.


Není možné se zavděčit všem, ať uděláš práci sebe líp, vždycky se najde negativista nebo člověk, kterému se něco nelíbí.


Občas je lepší mlčet, než říct něco, co nechceš. Proto dřív přemýšlej a pak diskutuj.


Uznej chybu, protože to dobří lidé dělají. Nejsou dokonalí, ale vědí, kdy přešlápli a to je dokonalými činí.


Používej slova „Prosím" a „Děkuji" s nimi můžeš získat úctu a váženost, protože lidé budou znát Tvé vychování a budou Ti jej oplácet.


Usmívej se častěji mračení má na svědomí mnoho životů a hlavně vrásky a stáří.


Nauč se říkat „Ne" ne všechna práce a povinnosti jsou určeny právě Tobě. Říct ne ve správnou chvíli tě činí moudřejším a rozhodnějším.


Říkej i „ Ano" pozitivní slůvko, které ovlivní velkou část Tvého života a otevře Ti nové možnosti.


Proměň přání a sny ve skutečnost, naříkání a stěžování si ještě nikomu nepomohlo.


Čti, je to skvělé procvičení mozku a vhodné jako relax. Je jedno, že u knihy usínáš, každá kniha má své skryté kouzlo a nějakým způsobem ovlivní Tvůj život a něco v Tobě zanechá.


Pamatuj, na věku nezáleží, záleží na člověku, a jak se ke svému životu staví… to o něm vypovídá.


Nezapomeň, že jsou věci ve Tvém životě, které nemůžeš ovlivnit, proto se jimi nezabývej a nech je být. Zaměř energii správným směrem.


Článek o nich nalezneš zde.

13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare


bottom of page